Dedicated Server

Dedicated Server

Dedicated server, bireysel ya da şirketler için özel olarak ayrılan ve paylaşımsız olan internet sunucularıdır. Kullanım hakkı sadece kişiye ya da özel şirketlere has olarak ayarlanır. Paylaşımlı olan sunuculardan ayrılan en önemli özelliği de bu kullanım hakkının bireysel olmasıdır. Türkçe olarak düşünmek istediğimiz zaman tam olarak çevrilmiş bir tanımı bulunmamaktadır. Ancak paylaşımsız sunucu olarak anılmaktadır.

Paylaşımsız olarak isimlendirilen bu sunucuların verileri tek elde toplanır. Şahsi olarak bulunan ve kullanılan verilerin başkalarının eline geçmemesi sağlanır. Sunucunun disk alanı ise özel olarak kullanıcıya ayrılmış şekilde bulunmaktadır.

Genel olarak bu sunucuları trafik akışı geniş olan kuruluşlar kullanır. Çok fazla veri içeren, görsel paylaşımı yapılan, iş kapasitesinin geniş olduğu sitelerde bu sunuculara ihtiyaç vardır. Çünkü sadece kendilerine ait oldukları için sunucu içinde diledikleri gibi değişim yapabilirler. Yüksek performans desteği almak da daha kolaydır.

Dedicated Server Ne İşe Yarar?

Saklama alanı sadece bir kişiye ait olduğu için verileri saklama ve koruma konusunda sıkıntı yaşanmamaktadır. Site içinde kısa zamanlı çalışmama ve duraksama gibi durumlar yaşandığı zaman bu sunucular imdada yetişebilir. Çünkü iş yükü ağır olan sitelerin verilerini toplama ve harekete geçirme konusunda etkili bir sunucudur. Performansın düşmesine izin vermez. Güvenlik hususunda da en yüksek performans veren server olarak bilinir. Dışarıdan gelen tehlikeler otomatik olarak engellenmektedir.

DEDİCATED SERVER FİYATLARI

Dedicated Server

Sipariş Ver
Tüm planlar için SSD Disk
Daha fazla hız için, tüm web barındırma planlarımızda ssd disk sürücüler kullanıyoruz.
Son Hız Teknoloji
NGINX, HTTP / 2, PHP7 ile geliştirilmiş performans.
Ücretsiz SSL Sertifikası
Her hesaba Ücretsiz Sertifika Şifrele SSL sertifikası sunuyoruz.
Yüzlerce Hazır Uygulama
WordPress, Nodejs, OpenVPN gibi yüzlerce uygulama tek tıkla kullanıma hazır.
7 Gün 24 Saat Destek!
Soru, sorunlarınıza çözüm bulmak için biz buradayız!
Türkiye Lokasyon!
Sunucularımız Türkiye Lokasyonludur.
Ücretsiz Taşıma!
balakbilgisayar.com.tr kalitesini denemek isteyen tüm bireysel ve kurumsal yeni müşterilerimizin web sitelerini ücretsiz olarak taşıyoruz!
EN İSTİKRARLI PLATFORM!
En iyi LXC teknolojisi, otomatik izleme ve haftalık yedekleme.

Sorularınız mı var?

Hemen bize +90 (850) 532 34 38 telefon numaramızdan ulaşabilir, destek hattımızdan 7 gün 24 saat bilgi alabilir veya hemen iletişime geçebilirsiniz!

Dedicated Server Avantajları ve Özellikleri

  • Performans
  • Anti-DDoS
  • Sınırsız trafik
  • 500 GB FTP Yedekleme